SSHB10HS-07099
Description
CMC 9.9MH 700MA 2LN TH
DataSheet
SSHB10HS-07099 PDF
Type Description
Series:SSHB10HS
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:9.9 mH @ 10 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):700mA
DC Resistance (DCR) (Max):810mOhm
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:250V
Operating Temperature:-25°C ~ 120°C
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:0.866" L x 0.669" W (22.00mm x 17.00mm)
Height (Max):0.610" (15.50mm)
Package / Case:Vertical, 4 PC Pin
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SSHB21HS-30013
SSHB21HS-30013
CMC 1.3MH 3A 2LN TH
SC-03-28J
SC-03-28J
CMC 2.8MH,3A, 0.055OHM
CMC 6.8MH 1.9A 2LN TH
AMC1602GR-B-Y6WFDY
AMC1602GR-B-Y6WFDY
LCD COB CHAR 16X2 Y/G TRANSF
HELAGUARD - REDUCER .75" TO 1.00
SSHB10HS-07099
SSHB10HS-07099
CMC 9.9MH 700MA 2LN TH
LT1070IK
LT1070IK
IC SWITCH REG 5A HI-EFF TO-3-4