C20200-07
Manufacturer
ITG Electronics, Inc.
VIGOR # :
Description
CMC 2MH 6.6A 2LN TH
Catalog
Common Mode Chokes
DataSheet
C20200-07 PDF
Type Description
Series:C20200
Package:Tray
Part Status:Active
Filter Type:Power Line
Number of Lines:2
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:2 mH @ 1 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):6.6A
DC Resistance (DCR) (Max):22mOhm
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:-
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Ratings:-
Approval Agency:-
Features:-
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:1.200" L x 0.610" W (30.48mm x 15.50mm)
Height (Max):1.200" (30.48mm)
Package / Case:Radial, Vertical - 4 Leads
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
CMC 10MH 450MA 2LN TH
51305C
51305C
COMMON MODE CHOKE 1.9A 2LN TH
RN216-0.5-02-27M
RN216-0.5-02-27M
CMC 27MH 500MA 2LN TH
CONN PIN 8AWG CRIMP SILVER
TRACER CABLE MTPE-F B 145FT OM4
C20200-07
C20200-07
CMC 2MH 6.6A 2LN TH
ACT90MH21SE
ACT90MH21SE
CONN RCPT FMALE 21POS GOLD CRIMP