RB8522-50-0M8
Description
CMC 750UH 50A 2LN TH
DataSheet
RB8522-50-0M8 PDF
Filter Type:Power Line
Number of Lines:2
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:750 µH @ 400 Hz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):50A
DC Resistance (DCR) (Max):1.7mOhm (Typ)
Voltage Rating - DC:1000V (1kV)
Voltage Rating - AC:600V
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:2.362" L x 1.988" W (60.00mm x 50.50mm)
Height (Max):3.150" (80.00mm)