B82722J2501N020
Description
CMC 56MH 500MA 2LN TH
DataSheet
B82722J2501N020 PDF
Type Description
Series:B82722
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:56 mH @ 10 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):500mA
DC Resistance (DCR) (Max):2Ohm (Typ)
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:250V
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Ratings:-
Approval Agency:ENEC, UR, VDE
Features:-
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:0.917" L x 0.634" W (23.30mm x 16.10mm)
Height (Max):1.000" (25.40mm)