RN112-0.5-02-27M
Description
CMC 27MH 500MA 2LN TH
DataSheet
RN112-0.5-02-27M PDF
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:27 mH @ 10 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):500mA
DC Resistance (DCR) (Max):1.2Ohm (Typ)
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:300V
Operating Temperature:-40°C ~ 100°C
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:0.697" L x 0.673" W (17.70mm x 17.10mm)
Height (Max):0.508" (12.90mm)