B82720A2301N042
Description
CMC 22MH 300MA 2LN TH
DataSheet
B82720A2301N042 PDF
Type Description
Series:B82720
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:22 mH @ 10 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):300mA
DC Resistance (DCR) (Max):1.5Ohm (Typ)
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:250V
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Ratings:-
Approval Agency:ENEC, UR, VDE
Features:-
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:0.560" L x 0.560" W (14.22mm x 14.22mm)
Height (Max):0.378" H (9.60mm)