B82734W2172B030
Description
CMC 27MH 1.7A 2LN TH
DataSheet
B82734W2172B030 PDF
Type Description
Series:B82734
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:27 mH @ 10 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):1.7A
DC Resistance (DCR) (Max):320mOhm (Typ)
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:250V
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:1.280" L x 1.220" W (32.50mm x 31.00mm)
Height (Max):0.854" (21.70mm)