C301313A-502NHF
Description
CMC 5MH 3.3A 2LN TH
DataSheet
C301313A-502NHF PDF
Type Description
Series:C301313A
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:5 mH @ 10 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):3.3A
DC Resistance (DCR) (Max):87mOhm
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:250V
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:1.063" L x 1.012" W (27.00mm x 25.70mm)
Height (Max):0.728" (18.50mm)