LF2823NP-682
Description
CMC 6.8MH 1.6A 2LN TH
DataSheet
LF2823NP-682 PDF
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:6.8 mH @ 1 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):1.6A
DC Resistance (DCR) (Max):230mOhm
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:1.122" L x 1.122" W (28.50mm x 28.50mm)
Height (Max):0.945" (24.00mm)