LGJ45B-110-2P-TL003
Manufacturer
TDK Corporation
VIGOR # :
Description
CMC 250MA 2LN 300OHM SMD AECQ200
Catalog
Common Mode Chokes
DataSheet
LGJ45B-110-2P-TL003 PDF
Type Description
Series:LGJ45B
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Obsolete
Filter Type:-
Number of Lines:2
Impedance @ Frequency:300 Ohms @ 10 MHz
Inductance @ Frequency:-
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):250mA
DC Resistance (DCR) (Max):600mOhm
Voltage Rating - DC:50V
Voltage Rating - AC:-
Operating Temperature:-40°C ~ 150°C
Ratings:AEC-Q200
Approval Agency:-
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height (Max):0.118" (3.00mm)