ACE1V4532-510-R
Description
IND CMC 100KHZ 51UH 200MA
DataSheet
ACE1V4532-510-R PDF
Type Description
Series:ACE1V4532
Number of Lines:2
Impedance @ Frequency:2 kOhms @ 10 MHz
Inductance @ Frequency:51 µH @ 100 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):200mA
DC Resistance (DCR) (Max):1Ohm
Voltage Rating - DC:50V
Voltage Rating - AC:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height (Max):0.118" (3.00mm)