SSR10VS-08180
Description
CMC 18MH 0.8A 0.6OHM WIDE IMPEDA
DataSheet
SSR10VS-08180 PDF
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:18 mH @ 10 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):800mA
DC Resistance (DCR) (Max):600mOhm
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:250V
Operating Temperature:-25°C ~ 120°C
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:0.925" L x 0.512" W (23.50mm x 13.00mm)
Height (Max):0.827" (21.00mm)