B82721K2701N020
Description
CMC 10MH 700MA 2LN TH
DataSheet
B82721K2701N020 PDF
Type Description
Series:B82721
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:10 mH @ 10 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):700mA
DC Resistance (DCR) (Max):550mOhm (Typ)
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:250V
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:0.717" L x 0.520" W (18.20mm x 13.20mm)
Height (Max):0.823" (20.90mm)