RN112-1.5-02-3M3
Description
CMC 3.3MH 1.5A 2LN TH
DataSheet
RN112-1.5-02-3M3 PDF
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:3.3 mH @ 10 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):1.5A
DC Resistance (DCR) (Max):102mOhm (Typ)
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:300V
Operating Temperature:-40°C ~ 100°C
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:0.697" L x 0.673" W (17.70mm x 17.10mm)
Height (Max):0.508" (12.90mm)