RT8522-16-4M0
Manufacturer
Schaffner EMC, Inc.
VIGOR # :
Description
COMMON MODE CHOKE 4MH 16A 2LN TH
Catalog
Common Mode Chokes
DataSheet
RT8522-16-4M0 PDF
Type Description
Series:RT
Package:Tray
Part Status:Active
Filter Type:Power Line
Number of Lines:2
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:4 mH @ 100 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):16A
DC Resistance (DCR) (Max):10mOhm (Typ)
Voltage Rating - DC:425V
Voltage Rating - AC:300V
Operating Temperature:-40°C ~ 100°C
Ratings:-
Approval Agency:-
Features:-
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:1.969" L x 1.260" W (50.00mm x 32.00mm)
Height (Max):2.047" (52.00mm)