SRF0602-100Y
Manufacturer
J.W. Miller / Bourns
VIGOR # :
Description
CMC 10UH 300MA 2LN 600 OHM SMD
Catalog
Common Mode Chokes
DataSheet
SRF0602-100Y PDF
Type Description
Series:SRF0602
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Filter Type:Signal Line
Number of Lines:2
Impedance @ Frequency:600 Ohms @ 35 MHz
Inductance @ Frequency:10 µH @ 10 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):300mA
DC Resistance (DCR) (Max):240mOhm
Voltage Rating - DC:50V
Voltage Rating - AC:-
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Ratings:-
Approval Agency:-
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.256" L x 0.142" W (6.50mm x 3.60mm)
Height (Max):0.071" (1.80mm)