DS1-30-0004
Description
COMMON MODE CHOKE 4A 2LN TH
DataSheet
DS1-30-0004 PDF
Current Rating (Max):4A
DC Resistance (DCR) (Max):36mOhm
Voltage Rating - DC:600V
Voltage Rating - AC:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:1.181" L x 1.181" W (30.00mm x 30.00mm)
Height (Max):-
Package / Case:Radial
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
CMC 280MA 2LN 370 OHM SMD