RN142-1-02-33M
Description
CMC 33MH 1A 2LN TH
DataSheet
RN142-1-02-33M PDF
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:33 mH @ 10 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):1A
DC Resistance (DCR) (Max):810mOhm (Typ)
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:300V
Operating Temperature:-40°C ~ 100°C
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:1.303" L x 1.280" W (33.10mm x 32.50mm)
Height (Max):0.787" (20.00mm)