ACE1V2012-900-R
Description
IND CMC 100MHZ 90OHM 400MA
DataSheet
ACE1V2012-900-R PDF
Type Description
Series:ACE1V2012
Number of Lines:2
Impedance @ Frequency:90 Ohms @ 100 MHz
Inductance @ Frequency:-
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):400mA
DC Resistance (DCR) (Max):300mOhm
Voltage Rating - DC:50V
Voltage Rating - AC:-
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Height (Max):0.055" (1.40mm)