B82615B2502M001
Manufacturer
TDK EPCOS
VIGOR # :
Description
CMC 1MH 5A 2LN TH PFC
Catalog
Common Mode Chokes
DataSheet
B82615B2502M001 PDF
Type Description
Series:B82615
Package:Tray
Part Status:Active
Filter Type:Power Line
Number of Lines:2
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:1 mH @ 100 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):5A
DC Resistance (DCR) (Max):150mOhm (Typ)
Voltage Rating - DC:350V
Voltage Rating - AC:250V
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Ratings:-
Approval Agency:-
Features:PFC
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:1.732" L x 1.669" W (44.00mm x 42.40mm)
Height (Max):1.181" (30.00mm)