SSR10V-05595
Description
CMC 59.5MH 0.5A 1.7OHM HIGH IMPE
DataSheet
SSR10V-05595 PDF
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:59.5 mH @ 10 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):500mA
DC Resistance (DCR) (Max):1.7Ohm
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:250V
Operating Temperature:-25°C ~ 120°C
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:0.925" L x 0.512" W (23.50mm x 13.00mm)
Height (Max):0.827" (21.00mm)