MCZ1210AD121T002
Manufacturer
TDK Corporation
VIGOR # :
Description
CMC 500MA 2LN 120 OHM SMD
Catalog
Common Mode Chokes
DataSheet
MCZ1210AD121T002 PDF
Type Description
Series:MCZ
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Not For New Designs
Filter Type:Signal Line
Number of Lines:2
Impedance @ Frequency:120 Ohms @ 100 MHz
Inductance @ Frequency:-
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):500mA
DC Resistance (DCR) (Max):200mOhm
Voltage Rating - DC:5V
Voltage Rating - AC:-
Operating Temperature:-
Ratings:-
Approval Agency:-
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.049" L x 0.039" W (1.25mm x 1.00mm)
Height (Max):0.024" (0.60mm)