SC22-04-100J
Manufacturer
KEMET
VIGOR # :
Description
CMC 10MH,4A, 0.071OHM
Catalog
Common Mode Chokes
DataSheet
SC22-04-100J PDF
Type Description
Series:*
Package:Tray
Part Status:Active
Filter Type:Power Line
Number of Lines:2
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:10 mH @ 10 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):4A
DC Resistance (DCR) (Max):71mOhm
Voltage Rating - DC:250V
Voltage Rating - AC:250V
Operating Temperature:25°C ~ 120°C
Ratings:-
Approval Agency:-
Features:-
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:1.181" L x 0.866" W (30.00mm x 22.00mm)
Height (Max):1.260" (32.00mm)