ELF-21V008A
Manufacturer
Panasonic
VIGOR # :
Description
COMMON MODE CHOKE 800MA 2LN TH
Catalog
Common Mode Chokes
DataSheet
ELF-21V008A PDF
Type Description
Series:V
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Filter Type:-
Number of Lines:2
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:-
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):800mA
DC Resistance (DCR) (Max):707mOhm (Typ)
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:-
Operating Temperature:-
Ratings:-
Approval Agency:-
Features:-
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:1.142" L x 0.827" W (29.00mm x 21.00mm)
Height (Max):1.398" (35.50mm)