MCF12102G400-T
Manufacturer
TAIYO YUDEN
VIGOR # :
Description
CMC 100MA 2LN 40 OHM SMD
Catalog
Common Mode Chokes
DataSheet
MCF12102G400-T PDF
Type Description
Series:MC
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Filter Type:Signal Line
Number of Lines:2
Impedance @ Frequency:40 Ohms @ 100 MHz
Inductance @ Frequency:-
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):100mA
DC Resistance (DCR) (Max):2.5Ohm
Voltage Rating - DC:5V
Voltage Rating - AC:-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Ratings:-
Approval Agency:-
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.039" L x 0.049" W (1.00mm x 1.25mm)
Height (Max):0.026" (0.65mm)