SSRH7HS-M07154
Description
CMC 15.4MH 700MA 2LN TH
DataSheet
SSRH7HS-M07154 PDF
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:15.4 mH @ 10 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):700mA
DC Resistance (DCR) (Max):630mOhm
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:250V
Operating Temperature:-25°C ~ 120°C
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:0.709" L x 0.571" W (18.00mm x 14.50mm)
Height (Max):0.472" (12.00mm)