RD7137-10-6M6
Description
CMC 6.6MH 10A 3LN TH
DataSheet
RD7137-10-6M6 PDF
Filter Type:Power Line
Number of Lines:3
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:6.6 mH @ 400 Hz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):10A (Typ)
DC Resistance (DCR) (Max):21.9mOhm (Typ)
Voltage Rating - DC:850V
Voltage Rating - AC:600V
Operating Temperature:-25°C ~ 110°C
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:2.756" L x 2.756" W (70.00mm x 70.00mm)
Height (Max):1.594" (40.50mm)