UU9LFNP-B392
Manufacturer
Sumida Corporation
VIGOR # :
Description
CMC 3.9MH 380MA 2LN TH
Catalog
Common Mode Chokes
DataSheet
UU9LFNP-B392 PDF
Type Description
Series:UU
Package:Bulk
Part Status:Active
Filter Type:Power Line
Number of Lines:2
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:3.9 mH @ 1 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):380mA
DC Resistance (DCR) (Max):1.2Ohm
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:-
Operating Temperature:-
Ratings:-
Approval Agency:-
Features:-
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:0.650" L x 0.433" W (16.50mm x 11.00mm)
Height (Max):0.650" (16.50mm)
Package / Case:Vertical, 4 PC Pin
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SSHB10H-R04760
SSHB10H-R04760
CMC 76MH 400MA 2LN TH
COMMON MODE CHOKE 4MH 2A 2LN TH
CMT-8104-B
CMT-8104-B
CMC 10MH 2.4A 2LN TH
UU9LFNP-B392
UU9LFNP-B392
CMC 3.9MH 380MA 2LN TH