CM6560R-104
Description
CMC 100UH 8.5A 2LN SMD
DataSheet
CM6560R-104 PDF
Type Description
Series:CM6560R
Package:Bulk
Part Status:Active
Filter Type:-
Number of Lines:2
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:100 µH @ 10 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):8.5A
DC Resistance (DCR) (Max):5mOhm
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:-
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.630" L x 0.630" W (16.00mm x 16.00mm)
Height (Max):0.320" (8.13mm)
Package / Case:Horizontal, 4 PC Pad
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
PAC6006.264NLT
PAC6006.264NLT
CHOKE COMMON MODE 291UH 11A
SSR10V-10170
SSR10V-10170
CMC 17MH 1A 0.48OHM HIGH IMPEDAN
SC-03-55J
SC-03-55J
CMC 5.5MH,3A, 0.11OHM
CABLE ASSEMBLY INTERFACE 1.64'
CM6560R-104
CM6560R-104
CMC 100UH 8.5A 2LN SMD