PFC2225BNP-801
Description
CMC 800UH 8A 2LN TH
DataSheet
PFC2225BNP-801 PDF
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:800 µH @ 1 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):8A
DC Resistance (DCR) (Max):12.5mOhm
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:0.984" L x 0.787" W (25.00mm x 20.00mm)
Height (Max):1.063" (27.00mm)