B82720H0014A013
Manufacturer
TDK EPCOS
VIGOR # :
Description
CMC 5MH 300MA 4LN TH
Catalog
Common Mode Chokes
DataSheet
B82720H0014A013 PDF
Type Description
Series:B82720
Package:Tray
Part Status:Active
Filter Type:Signal Line
Number of Lines:4
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:5 mH @ 10 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):300mA
DC Resistance (DCR) (Max):550mOhm (Typ)
Voltage Rating - DC:80V
Voltage Rating - AC:42V
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Ratings:-
Approval Agency:-
Features:-
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:0.512" L x 0.299" W (13.00mm x 7.60mm)
Height (Max):0.563" (14.30mm)