RB6522-50-0M3
Description
CMC 250UH 50A 2LN TH
DataSheet
RB6522-50-0M3 PDF
Filter Type:Power Line
Number of Lines:2
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:250 µH @ 400 Hz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):50A
DC Resistance (DCR) (Max):0.9mOhm (Typ)
Voltage Rating - DC:1000V (1kV)
Voltage Rating - AC:600V
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:1.969" L x 1.709" W (50.00mm x 43.40mm)
Height (Max):2.283" (58.00mm)