RB8522-25-2M0
Manufacturer
Schaffner EMC, Inc.
VIGOR # :
Description
COMMON MODE CHOKE 2MH 25A 2LN TH
Catalog
Common Mode Chokes
DataSheet
RB8522-25-2M0 PDF
Type Description
Series:RB
Package:Bulk
Part Status:Active
Filter Type:Power Line
Number of Lines:2
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:2 mH @ 1 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):25A
DC Resistance (DCR) (Max):4.2mOhm (Typ)
Voltage Rating - DC:1000V (1kV)
Voltage Rating - AC:600V
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Ratings:-
Approval Agency:-
Features:-
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:2.165" L x 1.807" W (55.00mm x 45.90mm)
Height (Max):2.677" (68.00mm)