C201367A-152NHF
Description
CMC 1.5MH 10A 2LN TH
DataSheet
C201367A-152NHF PDF
Type Description
Series:C201367A
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:1.5 mH @ 10 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):10A
DC Resistance (DCR) (Max):11mOhm
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:250V
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:1.240" L x 0.925" W (31.50mm x 23.50mm)
Height (Max):1.181" (30.00mm)