SSR10H-05595
Description
CMC 59.5MH 0.5A 1.7OHM HIGH IMPE
DataSheet
SSR10H-05595 PDF
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:59.5 mH @ 10 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):500mA
DC Resistance (DCR) (Max):1.7Ohm
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:250V
Operating Temperature:-25°C ~ 120°C
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:-
Height (Max):0.531" (13.50mm)