B82793C0253N201
Description
CMC 25UH 800MA 2LN SMD AEC-Q200
DataSheet
B82793C0253N201 PDF
Type Description
Series:B82793
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:25 µH @ 100 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):800mA
DC Resistance (DCR) (Max):110mOhm (Typ)
Voltage Rating - DC:80V
Voltage Rating - AC:42V
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Ratings:AEC-Q200
Approval Agency:-
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.280" L x 0.236" W (7.10mm x 6.00mm)
Height (Max):0.189" (4.80mm)