DLM0QSB120HY2D
Manufacturer
TOKO / Murata
VIGOR # :
Description
CMC 150MA 12 OHM 0605 SMD
Catalog
Common Mode Chokes
DataSheet
DLM0QSB120HY2D PDF
Type Description
Series:DLM
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Filter Type:Power, Signal Line
Number of Lines:1
Impedance @ Frequency:12 Ohms @ 100 MHz
Inductance @ Frequency:-
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):150mA
DC Resistance (DCR) (Max):2Ohm
Voltage Rating - DC:5V
Voltage Rating - AC:-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Ratings:-
Approval Agency:-
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.026" L x 0.020" W (0.65mm x 0.50mm)
Height (Max):0.014" (0.35mm)