LF2823NP-683
Description
CMC 68MH 600MA 2LN TH
DataSheet
LF2823NP-683 PDF
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:68 mH @ 1 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):600mA
DC Resistance (DCR) (Max):1.82Ohm
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:1.122" L x 1.122" W (28.50mm x 28.50mm)
Height (Max):0.945" (24.00mm)