SRF0905A-251Y
Manufacturer
J.W. Miller / Bourns
VIGOR # :
Description
CMC 250UH 1.2A 2LN SMD AEC-Q200
Catalog
Common Mode Chokes
DataSheet
SRF0905A-251Y PDF
Type Description
Series:SRF0905A
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Filter Type:Signal Line
Number of Lines:2
Impedance @ Frequency:600 Ohms @ 3 MHz
Inductance @ Frequency:250 µH @ 100 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):1.2A
DC Resistance (DCR) (Max):130mOhm
Voltage Rating - DC:80V
Voltage Rating - AC:-
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Ratings:AEC-Q200
Approval Agency:-
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.362" L x 0.236" W (9.20mm x 6.00mm)
Height (Max):0.248" (6.30mm)