SSR10HS-04745
Description
CMC 74.5MH 0.4A 2.5OHM WIDE IMPE
DataSheet
SSR10HS-04745 PDF
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:74.5 mH @ 10 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):400mA
DC Resistance (DCR) (Max):2.5Ohm
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:250V
Operating Temperature:-25°C ~ 120°C
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:-
Height (Max):0.531" (13.50mm)