CMF23V-103231
Description
CMC 10MH 2.3A 2LN TH
DataSheet
CMF23V-103231 PDF
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:10 mH @ 10 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):2.3A
DC Resistance (DCR) (Max):206mOhm
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:300V
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:1.142" L x 0.591" W (29.00mm x 15.00mm)
Height (Max):1.063" (27.00mm)