SS26V-R070680
Description
CMC 68MH,0.7A, 1.4OHM
DataSheet
SS26V-R070680 PDF
Type Description
Series:SS
Package:Tray
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:68 mH @ 1 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):700mA
DC Resistance (DCR) (Max):1.4Ohm
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:250V
Operating Temperature:-25°C ~ 120°C
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:1.024" L x 0.807" W (26.00mm x 20.50mm)
Height (Max):1.240" (31.50mm)