B82733F2701B001
Description
CMC 100MH 700MA 2LN TH
DataSheet
B82733F2701B001 PDF
Type Description
Series:B82733
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:100 mH @ 10 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):700mA
DC Resistance (DCR) (Max):1.81Ohm (Typ)
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:300V
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:1.043" L x 0.976" W (26.50mm x 24.80mm)
Height (Max):0.551" (14.00mm)