DKIP-0329-20D6
Manufacturer
Schurter
VIGOR # :
Description
CMC 20A 3LN CHAS MT
Catalog
Common Mode Chokes
DataSheet
DKIP-0329-20D6 PDF
Type Description
Series:DKIP-3
Package:Bulk
Part Status:Active
Filter Type:-
Number of Lines:3
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:-
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):20A
DC Resistance (DCR) (Max):5mOhm
Voltage Rating - DC:760V
Voltage Rating - AC:540V
Operating Temperature:-25°C ~ 100°C
Ratings:-
Approval Agency:UR
Features:-
Mounting Type:Chassis Mount
Size / Dimension:1.890" L x 1.890" W (48.00mm x 48.00mm)