ACM-31-261M-T
Manufacturer
Abracon
VIGOR # :
Description
CMC 310MA 2LN 260 OHM SMD
DataSheet
ACM-31-261M-T PDF
Type Description
Series:ACM-31
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Filter Type:Signal Line
Number of Lines:2
Impedance @ Frequency:260 Ohms @ 100 MHz
Inductance @ Frequency:-
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):310mA
DC Resistance (DCR) (Max):500mOhm
Voltage Rating - DC:50V
Voltage Rating - AC:-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.118" L x 0.063" W (3.00mm x 1.60mm)
Height (Max):0.079" (2.00mm)