RD7127-16-5M7
Manufacturer
Schaffner EMC, Inc.
VIGOR # :
Description
CMC 5.7MH 16A 2LN TH
Catalog
Common Mode Chokes
DataSheet
RD7127-16-5M7 PDF
Type Description
Series:RD
Package:Tray
Part Status:Active
Filter Type:Power Line
Number of Lines:2
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:5.7 mH @ 400 Hz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):16A (Typ)
DC Resistance (DCR) (Max):14.1mOhm (Typ)
Voltage Rating - DC:850V
Voltage Rating - AC:600V
Operating Temperature:-25°C ~ 110°C
Ratings:-
Approval Agency:-
Features:-
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:2.756" L x 2.756" W (70.00mm x 70.00mm)
Height (Max):1.594" (40.50mm)