RN152-8-02-2M7
Description
CMC 2.7MH 8A 2LN TH
DataSheet
RN152-8-02-2M7 PDF
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:2.7 mH @ 10 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):8A
DC Resistance (DCR) (Max):22mOhm (Typ)
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:300V
Operating Temperature:-40°C ~ 100°C
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:1.693" L x 1.646" W (43.00mm x 41.80mm)
Height (Max):0.996" (25.30mm)