SSR21H-10215
Manufacturer
KEMET
VIGOR # :
Description
CMC 21.5MH 1A 2LN TH
Catalog
Common Mode Chokes
DataSheet
SSR21H-10215 PDF
Type Description
Series:SSR21H
Package:Bulk
Part Status:Active
Filter Type:Power Line
Number of Lines:2
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:21.5 mH @ 10 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):1A
DC Resistance (DCR) (Max):410mOhm
Voltage Rating - DC:250V
Voltage Rating - AC:-
Operating Temperature:-25°C ~ 120°C
Ratings:-
Approval Agency:-
Features:-
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:0.906" L x 0.906" W (23.00mm x 23.00mm)
Height (Max):0.571" (14.50mm)