RGCMA2010090V3T
Manufacturer
Walsin Technology
VIGOR # :
Description
CMC 300MA 4LN 120 OHM SMD
Catalog
Common Mode Chokes
DataSheet
RGCMA2010090V3T PDF
Type Description
Series:RGCMA
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Filter Type:Signal Line
Number of Lines:4
Impedance @ Frequency:120 Ohms @ 100 MHz
Inductance @ Frequency:-
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):300mA
DC Resistance (DCR) (Max):1.3Ohm
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Ratings:-
Approval Agency:-
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.079" L x 0.041" W (2.00mm x 1.05mm)
Height (Max):0.039" (1.00mm)