ACM-0603-220-T
Manufacturer
Abracon
VIGOR # :
Description
CMC 500MA 2LN 22 OHM SMD
Catalog
Common Mode Chokes
DataSheet
ACM-0603-220-T PDF
Type Description
Series:ACM-0603
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Filter Type:Signal Line
Number of Lines:2
Impedance @ Frequency:22 Ohms @ 100 MHz
Inductance @ Frequency:-
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):500mA
DC Resistance (DCR) (Max):80mOhm
Voltage Rating - DC:50V
Voltage Rating - AC:-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Ratings:-
Approval Agency:-
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height (Max):0.047" (1.20mm)